Menü

İyi Uygulama Örnekleri

HIMSS Hakkında Genel Bilgilendirme

HIMSS Türkiye Yetkili Kuruluşu Direktörü Dr. İlker KÖSE'nin HIMSS Hakkında Genel Bilgiler sunduğu videomuzda; -HIMSS Ne yapar? -HIMSS Modelleri Nelerdir? -HIMSS Seviyelendirmeleri konularından bahsedilmektedir.

HIMSS EMRAM Anket Süreci

Takım Lideri Sinem CECE tarafından anlatılan HIMSS EMRAM Anket Süreci videosunda online ankete nasıl erişim sağlayabileceğine ve nasıl doldurulacağına dair bilgilere ulaşabilirsiniz.

HIMSS EMRAM

Takım Lideri Sinem CECE tarafından anlatılan videoda "HIMSS EMRAM nedir, bu modelde kaç seviye bulunmaktadır ve bu seviyelerde hangi kriterlerin var olması beklenmektedir" konularına değinilmektedir.

İş Sürekliliği, Vaka Analizi, Politikalar

Sağlık Bilişim Uzmanı Songül Yener tarafından anlatılan İş Sürekliliği, Vaka Analizi ve Politikalar videomuzda; -Acil durum bilgisayarı nedir -Vaka Analizi içerikleri nelerdir -Bilgi güvenliği politikaları nelerdir konularından bahsedilmektedir.

Dijital Dönüşüm ile Tasarruf Tedbirleri

Sağlık 4.0 Genel Müdürü Dr. İlker Köse tarafından anlatılan tasarruf tedbirleri videosunda; Dijital Dönüşümün amacı ve hastanelere olan kazanımlardan bahsedilmiştir. Videoda hastanelerde uygulanan süreçler ve hastane vaka örnekleri yer almaktadır.

İstanbul Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp Damar Cerrahisi EAH HIMSS EMRAM Radyoloji Süreçleri

EMRAM Seviye 6 Revalidasyon hastanelerimizden Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi EAH tarafından hazırlanan HIMSS Radyoloji Süreçleri videosunda; teknisyene sorulan 2. doğrulama uyarıları, çekim sonrası doz aşımı uyarıları ve açıklamaları ve raporlama aşamasında yapısal şablonların kullanılması ile veriya dayalı yönetim kültürü sayesinde yapılan analizlerden bahsedilmektedir. *Deneme hastası üzerinden anlatım yapılmıştır, anlatılan hasta verileri gerçek kişiler değildir*

HIMSS EMRAM Seviye 7 Kriterleri

Sağlık Bilişim Uzmanı Senanur Seyhan tarafından hazırlanan Seviye 7 Kriterleri videosunda; Seviye 7'ye hazırlanmak isteyen hastanelerin hazırlık süreçlerine dair Acil Servis, Felaket Kurtarma Merkezi, Yoğun Bakım ve Vaka Analizlerinde yapılması gereken süreçler anlatılmaktadır.